Český design dobývá Budapešť

Na čtení potřebuješ 2 min.

V rámci pracovní stáže v Českém centru v Budapešti jsem dostala možnost zorganizovat trh s českým designem přímo v prostorách nádherného Uměleckoprůmyslového muzea.

No posuďte sami..

No posuďte sami..

Třetí nejstarší umprum muzeum na světě, zdobené úžasnou Zsolnay keramikou a se skleněným stropem (který nakonec dvoudenní déšť přeci jen důstojně ustál) hostil Bohemia Design Market Budapest 2015 a s ním i více než dvacet českých designérů.

Kromě klasických českých síťovek a vobouchaného hrnku od studia Vobouch (ten jsem prostě musela mít!), jsem si vytipovala i autorská zrcátka z dílny Aleny Hájkové, členky skupiny UKOLEM, kterou jsem hned pro Czechdesign.cz vyzpovídala.

Zrcátka jako střípky, design a foto: Alena Hájková

 

Set skleniček nazvaný Demodocus, který usnadňuje konzumaci nápojů nevidomým – takto se představila Alena Hájková široké veřejnosti. Alena, absolventka ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla, je členkou skupiny UKOLEM, která sdružuje pět absolventek UMPRUM. O její tvorbě jsme si povídaly na trhu s českým designem Bohemia Design Market Budapest, který se odehrál minulý týden v Maďarsku. Alena zde prezentovala svou novou kolekci příručních zrcátek. Pokračování dále.

Nápojový set pro nevidomé Demodocus, design a foto: Alena Hájková

Nápojový set pro nevidomé Demodocus, design a foto: Alena Hájková

 

Advertisement

Je tu čas a místo pro váš komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s